Alkohol, stres, burzovní makléři,…

Zdraví je pro mne na prvním místě, bohužel jsem na to přišel až v 26 letech. Můj životní styl od 18 let byl opravdu tragický – Cigarety, alkohol, lehké drogy, dlouhé večírky, káva, stres,… Osm let jsem dával tělu kapky, a vybralo si to své následky. V 26 jsem měl kašel jak tuberák, cítil se stále unavený, bušilo mi srdce jak zvon a x dalších problémů.

Z velké části to připisuji i prostředí práce, kde jsem se pohyboval. Ze své cca tříleté zkušenosti mohu potvrdit, že životní styl makléřů ve Vlkovi z Wallstreet není moc odlišný od některých makléřů u nás (samozřejmě poměry v Čechách jsou násobně nižší). Já se v tomto směru spíše vezl, a směřoval k obchodování. Své klienty bych spočítal na prstech rukou. Když už mě pustili k obchodování, tak jsem se snažil neprodělat. Lituji však, že jsem se rychleji nevyhnul nástrahám systému – poplatky za obchody – jinými slovy dělej obchody s klienty nebo nebudeš mít co jíst. Zejména období dva a půl roku mezi červnem 2010 a březnem 2013 bylo pro mne velmi stresové. Některým investorům jsem přímo i nepřímo způsobil ztráty (i když nízké v desítkách tisíc korun), a to mě dodnes mrzí.

Změna je život

Kolem dubna 2013 jsem se odstěhoval a sekl s tehdejší prací v Investičním zprostředkovateli. Naprostá změna prostředí. Vřele doporučuji. Najednou jsem měl čas přemýšlet nad tím, kdo chci být a jak chci žít. Postupem času jsem si uvědomil, že pokud chci v tradingu nějaký pátek vydržet, musím se o sebe víc starat. Zbavil jsem se většiny zlozvyků a začal si pěstovat lepší návyky. Tyto kroky bezesporu přispěly i k lepším obchodním výsledkům. Ve zdravém těle, zdravý duch, jak se říká.

P. S.  Protože mě tohle téma baví, chci na sobě neustále makat po fyzické i psychické stránce, abych uspokojil svou touhu po (skoro) pasivním příjmu z burzy, založil jsem rubriku – Životní styl a trading.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *