AOS, mechanizace a skončí analytici?

Přijde robot do baru, objedná si pití a položí na bar peníze. Barman na něj ale jen sprostě houkne: „Hej, roboty neobsluhujeme!“ Robot mu na to suverénně odpoví: „No, ale jednou budete.“

Náklady na zaměstnávání a byrokracie s tím spojená ve světě roste. Není tedy divu, že vznikla stránka Will Your Job Be Done By A Machine?  s % odhadem náhrady robotem. Pro legraci jsem zadal analytiky.

No, vypadá to, že s námi ještě chvíli zůstanou. I když… centrální banky masivními nákupy akciových ETF pomalu dorovnají výkonnost fondů. Investorům se pak vyplatí koupit spíše ETF.

Jednou z cest, kterou se fondy čím dál více ubírají, aby ETF porazily, jsou různé typy mechanizace a automatické obchodní systémy (AOS).

Ajm mekánik, jako automekánik…

Na jakobchodovatforex.cz jsem objevil zajímavý článek. Autor ke konci popisuje, jak dosáhl mechanizací zatimního stropu, a teď se mu daří s minimem času vydělávat na své koníčky. Taky se těším :)) Následuje kvíz.

,,Je-li váš systém opravdu mechanický, měli by být odpovědi na všechny následující otázky ano.“ 

1. Máte jasně definovaný bod vstupu, který by se nezměnil, i kdyby někdo jiný obchodoval tento systém? ANO (insideři, low P/B, P/C, pokles ceny,…). 

2. Máte jasně definovanou ztrátu, která by se nezměnila, i kdyby někdo jiný obchodoval tento systém? ANO 

3. Pokud NFP (Non-Farm Payrolls) nebo podobně vysoce volatilní zprávy byly vyhlašovány a do 3 vteřiny váš systém by signalizoval a hlásil vstup, dokázali byste ho zachytit? Nepotřebuji.

4. Máte jasně definovaný výstup, který by se nezměnil, i kdyby někdo jiný obchodoval tento systém? ANO – dokonce začínám s limitním prodejem GTC po realizaci nákupu. Bohužel někde narážím na pěticentové spready.

5. Mohli byste říci svému 12 letému synovi, co má dělat, aby obchodoval váš systém se stejnými výsledky, jako jsou ty vaše? ANO (syna nemám, ale dokáži si to představit).

Tak to by byla mechanizace. Teď ještě nekoukat zbytečně do platformy a navyšovat dále vklad a zisk.

Ale co automatizace? A je vůbec možná?

Když jsem si psal se zkušeným obchodníkem AOS z winpes.cz, bylo mi řečeno, že se strategií, daty, VPS, brokery a monitoringem je spousta každodenní práce.

Pokud to tak obecně funguje u technických obchodníků, nevyplatí se mi zatím, zabývat náročnější konfigurací.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *