Biosignals (naostro) – jak vybrat správně biotech

Jak jistě víte, přidal jsem do Biosignals další dva filtry. Nově jsem se začal více zkoumat potenciál léku a kapitálovou strukturu. Takový zásah přímo volá po kompletní aktualizaci. Proto jsem spíchnul všech 5 pilířů strategie dohromady.

1) Hotovost

Začneme zlehka. Každý byznys stojí zpočátku peníze. Jakýkoliv biotech s méně než šest měsíců dopředu v hotovosti má problém. Resp. pokud nenajde partnera, tak pravděpodobně bude prodávat další akcie. Investoři na sekundární nabídky nereagují moc dobře. Proto je dobré zkontrolovat rozvahu a výkaz cash flow. Podívejte se na čtvrtletní výsledky – SEC formulář 10Q nebo 10K.


2) Katalyzátory

Tady je to taky jednoduché. Akcie potřebují důvod jít nahoru. Není v blízké době nic na dohled? Akcie půjdou spíše dolů nebo do strany. Proč tedy kupovat něco, co si můžete koupit na stejné ceně za 6 měsíců? Většina z těchto katalyzátorů jsou klinické události, což znamená, že pokud budou výsledky dobré, akcie stoupnou. Mnozí investoři mohou budovat velkou pozici před významnou událostí. Zmínky určitě naleznete na sociálních sítích – twitter.com, seekingalpha.com apod.


3) Fundovaní investoři

Pro mě stále důležité měřítko. Nevím, zda budu někdy schopen rozeznat kvalitu léku ve srovnání s konkurencí. Potřebuji znát několik expertních názorů. Doporučuji prošmejdit investorské komunity na sociálních sítích a internetu vůbec. Svůj seznam si zatím nechám pro sebe.


4) Potenciál léku

Zkraje jara jsem měl dvě desítky biotechů a generických společností, které působí v silně konkurenčním prostředí, a také tomu odpovídaly výnosy.

Abyste udělali skvělou investici, měli byste být schopni, 1-2 větami říci, co společnost dělá. Prokázala bezpečnost genové terapie u závažných chorob (Cystická fibróza, Hemofilie), dokáže léčit DMD nebo Hepatitidu C? Čím více fascinující a účinný výzkum, tím více investorů bude na potenciální úspěch spekulovat, a společnost získá více kapitálu.


5) Kapitálová struktura

Moje oblíbená část. Zde se ukáže, kolik management ztratí, když to podělá. Osobně mám na burze veškeré úspory (nedoporučuji následovat), a vidím jak, mě to nutí makat na 120%.

Všechny informace o kapitálové struktuře, nových nákupech najdete v záznamech SEC. Prostudovat můžete i rozvahu a výkaz cash flow, popřípadě si udělejte rychlou prohlídku výkazu akcionářů. Pozor na velké množství warrantů, akciové opce a konvertibilní dluhopisy! Působí na akcie jako kotva. Rovněž bych se vyhnul akciím, které se obchodují pod dolarem na NYSE nebo NASDAQ, hrozí jim totiž vyřazení. Lépe do nich vstoupit až za čas po reverzním splitu.

Co dodat?

Buďte chytří a udělejte si vlastní výzkum. Sice pak budete moci nadávat jen na sebe, ale stojí to za to. Já jsem získal větší jistotu, podařilo se mi navýšit objem pozic a zbavil jsem se méně zajímavých společností.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *