Jak z vás může některé zvíře udělat bohaté?

Žil-byl jeden chudý sedlák, který ale nakonec nebyl zas tak chudý, protože jedna z jeho slepic začala snášet vajíčka, která byla celá ze zlata. Netrvalo dlouho a na vsi se to provalilo. Po dotyčné slepici zatoužil jiný, bohatší sedlák z téže vsi. Zašel za majitelem, smlouval a nakonec slepičku zakoupil.

Bohatec se každé ráno chodil dívat (samým napětím nemohl dospat), zda i dnes bude zlaté vejce. Bylo. To, se mu pochopitelně líbilo. Po čase mu to ale začalo vrtat hlavou, jak je možné, že každé ráno vznikne oválný kus zlata a kde se to ve slepici bere. Zvídavost je někdy zhoubná: sedlák nakonec neodolal a slepici zabil, vykuchal … a nic nenašel.

Slepice a investování

Jednoduchá otázka: Chtěli byste raději vlastní zlaté vejce nebo slepici, co je snáší v pravidelných intervalech?

Hádám, a doufám, že jste se rozhodli pro druhou možnost. Slepice co produkuje zlaté vejce, jsou však velmi vzácné. Většina slepic jsou obyčejné, a nikdy vám nebudou vydělávat žádné mimořádné výnosy.

V investování by mělo být vaším cílem, dělat vše, co je ve vašich silách, abyste identifikovali takovéto vzácné druhy a drželi je do konce života. Jejich stálý přísun zlata lze pak použít na nákup ještě více takových druhů slepic, což vám umožní, aby vaše bohatství rostlo postupem času exponenciálně.

Pokud tedy narazíte na takovou firmu, která je velmi atraktivně oceněna, chyťte ji a už nepouštějte, neprodávejte pro pár babek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *