Minimalismus v investování

Minimalismus mě letos velmi pozitivně ovlivnil, ať už v osobním životě, práci nebo obchodování. Doma jsem vyházel nepotřebné krámy, z blogu jsem postupně odstranil vše, co odvádělo pozornost od textu, a v poslední době se dostalo i na obchodování. Níže uvádím několik bodů, kde se mi to zatím docela daří.

Trader WorkstationObchodní platforma

Mám nainstalovanou TWS od Interactive Brokers v PC a appku v mobilu, kam dávám pouze firmy, které jsou aktuální nebo je chci koupit v dohledné době (2-3 měsíce)

Nástroje

Loni jsem uváděl nástroje, které denně používám. Dnes by se daly shrnout na finviz.com, twitter.com, openinsider.com, clinicaltrials.gov a sec.gov. Snažím se s nimi více pracovat, např. pomocí dalších filtrů.

Only long

Zatím mi vyhovuje být nastaven pouze na long, nicméně shortování se úplně nevzdávám. Doufám, že se mi podaří sestavit v budoucnu nějakou časově nenáročnou strategii na pokles.

Pravidlo 10

 Naráz držím maximálně 10 společností s maximální vahou každé z nich 10 procent.

Brokerské poplatky

Od dubna dělám kolem 8-10 transakcí měsíčně (rapidní pokles poplatků o 2/3 proti začátku roku) a soustředím se na uzavírání vyšších zisků.

Tržní data

Zbytečně se na účtu strhávalo 10 dolarů měsíčně, nyní 1.5 dolaru pouze data Nasdaq.

Výsledkem je snížení transakčních nákladů, rychlejší proces výběru firem a uzavírání vyšších zisků u jednotlivých obchodů.

 

One thought on “Minimalismus v investování

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *