Muž z lidu

trumpVolební show nám skončila výhrou médii zapovězeného Trumpa. Překvapeni? Já určitě. Ne, že bych fandil Hillary (neuznávám menší zlo). Dokonce celkově dostala více hlasů, ale rozhoduje většina v jednotlivých státech.

Každopádně Donald nasliboval hory doly jako ostřílený politik – nižší daně, méně nové regulace, zrušení špatných zákonů Obamy apod.

Někteří známí věří, že to bude opravdová změna pro Ameriku. Vždyť je to úspěšný byznysmen. Nepolitik. Nemá zapotřebí krást. Takové výroky mi silně připomínají volby u nás. U těch už ale víme, komu mělo být líp.

V médiích se dokonce objevují titulky typu zvítězil muž z lidu. To mi přijde již naprosto zcestné. Vždyť už i u nás koluje frk – Bílý miliardář (dodávám s konexemi na politiky) se bude stěhovat do státního bytu, který předtím obývala černošská rodina.

Zkrátka nedělám si iluze. Osobně si myslím, že nic výše uvedené nesplní. To spíš postaví zeď s Mexikem. Alespoň tedy akcie těžařů kovů nám rostou, jako by už stavba začala.

První ústupky

Korekce plamenných výroků se již začínají objevovat u zdravotní daně Obamacare, kterou chtěl zrušit úplně. Tak uvidíme, co nakonec zbude z předvolebních slibů.

OBAMACARE

Návrh na zrušení neprošel. Možná byl naivní už od počátku, tak aspoň ho podal, když už nic.

Návrh nakonec prošel sněmovnou. Čeká se na senát. Pravděpodobnost je malá, jelikož republikáni mají křehkou většinu.

GLOBÁLNÍ OTEPLOVÁNÍ

Trump otáčí v energetice – boj za fosilní paliva tak horký zřejmě nebude.

DAŇOVÁ REFORMA

 

Doplňuji…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *