Tři tipy, jak zvýšit akciové zisky

Největší nepřítel v obchodování jsme my sami. Ano, mám na mysli ten hlásek, co vám říká:,,Už to prodej, než to spadne.“ nebo ,,Nebuď baba, tentokrát to vyjde.“ Takové myšlenky dokážou napáchat velkou paseku.

Proto je potřeba, jakmile se začnou drát na povrch, hodit se do klidu. Každému pomáhá něco jiného. Já se snažím cvičit. Takové ty tréninky, které jsou tak náročné, že nemáte šanci přemýšlet, jelikož sotva stíháte správně dýchat.

Další věc, která mě hodně nakopla v poslední době, jsou jednodenní půsty. Snažím se při nich maximálně zpomalit, dát si nějakou tu masáž, prostě relax. Nejen, že vám za ně tělo poděkuje, ale vyčistíte si parádně mysl, a dokážete se pak dívat na obchody z jiné perspektivy.

Na co se zaměřit? Nedávno jsem viděl videoHonzou Mühlfeitem (bývalý ředitel Microsoftu pro Evropu), který dokázal znásobit zisky Microsoftu tím, že rozvíjel silné stránky svého týmu. Honzu sleduji již delší dobu, a líbí se mi, že jde proti obecným principům školství a mnoha firem, kde je zaryté zlepšování slabých stránek.

Proč byste se měli zlepšovat v něčem, co vám nejde? Navíc vás to ani nebaví. To nedává smysl. Takové věci je potřeba delegovat. Je mi jasné, že spousta z vás, nemá zájem trávit hodiny za počítačem sledováním blikajících kurzů a čtením zpráv. Raději se zaměřte na to, co vám jde dobře. Zkrátka nebojujte sami se sebou, nevyplatí se to.

Moje silné stránky  (krátkodobé obchody):

  • Dokážu vyhledat dostatek kvalitních příležitostí,
  • nebojím se do nich vstoupit,
  • nebojím se, uzavřít ztrátu, 
  • nezavírám malé zisky (většinou nejdu pod 10 -15 % zisk)

Výhodou takového postupu je, že málokdy přijdu o peníze. Navíc mě netrápí, že některé akcie šly ještě výše, protože vím, že si dokážu zajistit dostatečný přísun dalších příležitostí.

Na závěr bych dodal, že je fajn mít plán. Například kolik času můžete věnovat obchodování apod. Dokud budete mít plán, hlava bude klidnější.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *