Co výkup nemovitostí vám nabídne a na co si dát pozor

Okamžitý prodej nemovitosti bez realitky

Potřebujete co nejrychleji prodat svůj byt v osobním vlastnictví nebo rodinný dům, ale nevíte jak na to? Zvažujete prodat nemovitost přes realitní kancelář nebo vás láká myšlenka okamžitého výkupu nemovitosti ihned za hotové? Bez ohledu na to, jestli máte dluhy, řešíte rozvod, stěhování do nové nemovitosti nebo řešení dědictví, výkup může být vhodnou cestou, jak zjednodušit prodej nemovitosti a získat peníze ihned bez čekání na kupce a navyšování případných dluhů v exekuci.

Klasický prodej přes realitku - delší doba prodeje a provize

Tradiční způsob prodeje nemovitosti přes realitní kancelář často trvá několik měsíců, což představuje problém, pokud potřebujete rychle získat peníze. Dalším potenciálním nevýhodou je nutnost platit provizi realitní kanceláři, která se obvykle pohybuje mezi 4 až 7 procenty z prodejní ceny nemovitosti. Například při prodeji nemovitosti za 3 000 000 Kč byste museli zaplatit provizi realitní kanceláři ve výši 150 000 až 210 000 Kč.

Chcete urychlit prodej přes RK?

Pokud máte zájem o rychlejší prodej vaší nemovitosti prostřednictvím realitní kanceláře, musíte snížit cenu nemovitosti na takovou cenu, která bude pro potenciální kupce atraktivní. Kromě snížení prodejní ceny nemovitosti musíte počítat stále i s provizí RK.

Výkup nemovitostí – vhodný k řešení finančních problémů

Výkup nemovitostí je rychlým a efektivním způsobem, které vám umožní vyhnout se prodlužování exekučního řízení a jeho následným nákladům. Okamžitě získáte finanční prostředky, které můžete využít k vyrovnání dluhů a zlepšení vaší finanční situace.

Výhody výkupu nemovitosti spočívají v jeho rychlosti a jednoduchosti. Nemusíte se zabývat složitými jednáními s exekutory a můžete rychle a bez zbytečného odkladu prodat svou nemovitost. Tím se vyhnete nejistotě a stresu spojenému s exekučním řízením a dostanete šanci začít znovu bez tíživých dluhů.

V případě, že jste se ocitli v exekučním řízení nebo čelíte dražbě své nemovitosti, výkup nemovitosti je ideálním řešením. Získáte rychle potřebné finanční prostředky a vyhnete se tak dalším rizikům a nákladům spojeným s exekučním řízením.

Výkup bez realitky a provize

Další výhodou okamžitého výkupu je neplacení žádné provize. Všechny služby, včetně smluvní dokumentace jsou zdarma!

Výkup nemovitosti má i jednu nevýhodu

Je důležité si uvědomit, že prodej nemovitosti za hotové má jednu zásadní nevýhodu. Při výkupu získáte za svou nemovitost přibližně 70 až 80 % její aktuální tržní hodnoty. Proto je důležité zvážit, zda je nižší cena vyvážena rychlostí prodeje, nebo zda byste raději mohli počkat několik měsíců na lepší nabídku

Na druhou stranu u výkupu nemovitosti

  • Neplatíte provizi (ušetříte na provizi cca 5 % z prodejní ceny nemovitosti)
  • Získáte okamžitě peníze bez čekání (v případě prodeje nemovitosti přes realitní kancelář se často snižuje cena, pokud o nemovitost není u kupujících zájem)
  • Prodáte i zadluženou nemovitost s exekucemi, sesplatněnými půjčkami nebo již nařízenou dražbou.
  • Můžete využít realitní službu výkup s nájmem. Nemovitost prodáte a nadále bydlíte v nemovitosti ve formě nájmu.
Více o výkupu nemovitosti